Zima z Repliką czyli „Jutro będzie normalnie” Agnieszki Lis

Jutro będzie normalnie” autorstwa Agnieszki Lis to wciągająca opowieść o współczesnej kobiecie. Można by powiedzieć, że nawet nader współczesnej. Małgośka – główna bohaterka książki – to osoba, którą chyba wszystko w życiu spotkało. Sieroctwo, mobbing w pracy, zdradzający mąż i jeszcze ta teściowa… Mimo małego mieszkania dziewczyna nie załamuje się. Dzielnie wychowuje swojego czteroletniego synka i znosi uroki awansu, marząc o małym, białym domku, który mógłby być również żółty. Zdawałoby się, że więcej już nie może się wydarzyć, że temat został wyczerpany, a jednak bohaterkę wciąż spotykają niezwykle ciekawe perypetie. Sama o sobie mówi, że jest szczęściarą, ale czy szczęście wystarczy, aby przejść, a raczej prześlizgnąć się przez życie cało? 
/źródło opisu: nota wydawcy/
Przeczytałam opinie na „Lubimy czytać” i  dowiedziałam się z nich, że to historia jakich wiele, że książka jest lekka i miła, w sam raz do poczytania dla relaksu.
Lekka? Nic bardziej mylnego! 
Małgosia, Zbyszek i Mamusia to ciekawy zbiór różnych cech charakteru, i to nie zawsze pięknych. Najmniej zaskoczył Zbyszek, który chyba nie dorósł do roli męża i ojca. Ale dla mnie jest on tylko postacią poboczną, stanowiącą tło dla głównych bohaterek czyli Małgośki i jej teściowej, zwanej nieco ironicznie Mamusią.
     Irytowała mnie uległość Małgosi wobec Mamusi. Nie faktem, że synowa się nie buntowała, tylko tym, że nie miała innego wyjścia jak być uległą i z uśmiechem oraz słowami wdzięczności znosić fanaberie teściowej. Rozumiem doskonale frustrację Małgosi z powodu własnej bezsilności i niemożności spacyfikowania męczącej kobiety. 
Może dlatego książka tak przypadła mi do gustu?Ten post ma 2 komentarzy

  1. Z Twojej recenzji wychodzi na to, że faktycznie książka lekka nie jest. Czarująca teściowa potrafi skutecznie zatruć życie. Tak czy owak, zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki.
    Pozdrawiam,
    Wiecznie Zaczytana z W Molikowie

  2. Hanna Greń

    Przyjemnie się czyta, gdyż napisana jest lekkim piórem, ale fabuła nie należy do takich,o których zapomnisz zaraz po przeczytaniu. Na pewno nie jest to książka do poczytania dla zabicia czasu.
    Pozdrawiam

Leave a Reply