Lokatorka – P. J. Delaney

 Niepokojąca, zaskakująca, niejednoznaczna. Taka jest „Lokatorka” P. J. Delaneyˆˆ’a. 
Akcja snuje się tu powoli, napięcie narasta, sytuacja w końcu zaczyna się klarować i zaczynamy się domyślać, co, a raczej kto zagraża bohaterkom. A gdy już jesteśmy pewni, że wiemy wszystko i autor niczym nas nie zaskoczy, następuje niespodziewany zwrot akcji, obracający wniwecz wszystkie domysły i hipotezy.
 

P. J. Delaney stworzył wspaniałe portrety psychologiczne kobiet będących głównymi bohaterkami książki. Tak doskonale oddał kobiecą psychikę, że byłam całkiem pewna, iż pod tajemniczymi inicjałami kryje się kobieta.
Tym większe więc mam słowa uznania dla autora, który potrafił wykreować świat zamknięty w tajemniczym domu i zasiedlić go niebanalnymi bohaterami. 
 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Bardzo podobała mi się Lokatorka ijuż nie mogę doczekać się premiery w żywe oczy. Delaney świetnie skonstruował fabułę,końcówka książki rozłożyłamkjw na łopatki.
    Zgadzam się z Panią- autor idealnie przedstawił kobiecą psychikę. Sterylne,ale jakże mroczne mieszkanko okazało się idealnym miejscem dla rozgrywających się wydarzeń. Pozdrawiam

  2. Hanna Greń

    Pod koniec sierpnia mam dostać następną książkę autora i już nie mogę się doczekać.
    Pozdrawiam 🙂

Leave a Reply